کابینت آشپزخانه

در واقع در حالت کلی کابینت آشپزخانه مدرن که امروزه در اکثر مکانها استفاده میشود سبک طراحی به روز می باشد. معمولا سبک کابینت مدرن شامل طرح های جدید و ایده های طراحی به روز می باشد ، سبک کابینت های پله ای ، شکسته و دارای اختلاف ارتفاع و یا عمق ،کابینت های نا منظم و کوتاه بلند در طراحی این کابینت ها دیده می شود . طراحی کابینت کلاسیک کابینت آشپزخانه کلاسیک طراحی سنتی دارد. در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک رعایت توازن کار حائز اهمیت است . مثلث طراحی آشپزخانه در این سبک کار بیشتر رعایت می شود . قرینه گی ها و رعایت توازن ابعاد درب ها در کابینت آشپزخانه کلاسیک مهم می باشد.
زیر شاخه ای از کابینت آشپزخانه مدرن ، کابینت های گلاس می باشد که مغز آن ها ام دی اف بوده و روکشی از جنس پلکسی گلاس بروی آن پرس شده است . معمولا کابینت های گلاس روکش هایی براق دارند انعکاس نور در کابینت های گلاس باعث بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه می شود. بهترین نوع ام دی اف های گلاس ساخت کشورهای آلمان , اتریش , اسپانیا و ایتالیا می باشد ، این ام دی اف در کشور ما نیز روکش می شوند . مهمترین تفاوت در انواع ام دی اف های های گلاس میزان موج در رفلکت سطح روکش آن است ، هرچه میزان موج کمتر باشد ، کیفیت ام دی اف بالا تر می باشد.
اگر شما به ایجاد کنتراست در کابینت منزل خود دارید ، تلفیق کردن متریال ها با هم نیز گزینه ی مناسبی است . ترکیب های گلاس با کابینت ام دی اف مات گزینه مناسبی است . این ترکیب علاوه بر زیبایی ، باعث کاهش قیمت کابینت نیز کی پگردد . ترکیب های گلاس با کابینت سوپر برجسته و یا اصلاحا کابینت طرح کلی آف نیز ترکیب فوق العاده ای دارند . کابینت طرح کلی آف با های گلاس تقریبا تقریبا از لحاظ قیمتی یکسان هستند . اما کابینت طرح کلی آف به دلیل برجستگی نوع روکش آن ، کار را شکیل تر می کند.
طراحی کابینت های گلاس باید از سبک طراحی مدرن پیروی کند .در طراحی کابینت مدرن الزامی برای هم اندازه بودن یونیت ها وجود ندارد . این بدان معناست که شما می توانید کابینت ها را هم از لحاظ ارتفاع و هم از لحاظ عمق نسبت به هم متمایز کنید . همچنین ایجاد شکستگی هایی در عمق و ارتفاع اپن و جزیره باعث زیبا تر شدن طرح مورد نظر شما می گردد .معمولا بهتر است این اختلاف در چند کابینت به صورت عمودی و در چند کابینت به صورت افقی تکرار شود . برای بهتر درک کردن این مسئله می توانید از طریق فرم مشاوره و بازدید رایگان ، از کارشناسان ماچوب راهنمایی بگیرید .


توضیحات برای عکس ثبت نشده

ترکیبی های گلاس معمولا در ترکیب کردن کابینت هایگلاس با ام دی اف مات و یا سوپر برجسته ، رنگ های گلاس روشن و ام دی اف مات تیره تر انتخاب می گردد . دلیل این مسئله این است که رنگ روشن در نقاطی می باشد که انعکاس نور بالاست ، مکمل این نکته هم این است که رنگ روشن بیشتر در نقاط دید قرار می گیرد . به همین منوال بهتر است کابینت های دیواری و کمدی از رنگ روشن و یا به عبارتی های گلاس باشند . همچنین کابینت های زمینی از رنگ تیره (مات و یا سوپر برجسته) انتخاب گردند . اگر از جنبه دیگری بنگریم ، کابینت های زمینی بیشتر در معرض خط و خش و کثیف شدن قرار دارند و رعایت این اصل مزایای بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت . نظافت راحت تر در کابینت های گلاس بزرگ ترین مشکل افرادی که در آشپزخانه فعالیت دارند ، مرتب کردن و تمیز کردن کابینت آشپزخانه است. اکثر کابینت های موجود در بازار دارای سطوح برجسته و فرو رفته می باشند که باعث می شوند سطح کابینت گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شوند که تمیز کردن این سطوح کار دشواری است. اما این مشکل در کابینت های گلاس به حداقل رسیده است چرا که سطح آن به دلیل صاف و صیغلی بودن دیر تر گرد و خاک می گیرند و در صورت کثیفی،براحتی می توان سطوح آن را با یک دستمال نم دار و یا حتی مواد شوینده تمیز نمود. در انتخاب این نوع کابینت ها این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که سطوحی حساس دارند مراقبت در این نوع کابینت به نسبت بقیه کابینت ها باید بیشتر باشد به دلیل این که روکش آن ها توسط یک جسم سخت زود تر خط می افتد و به دلیل بازتاب نور زیاد اگر روی آن خطی داشته باشد بیشتر جلب توجه می کند