کابینت فرامید چیست؟

نام اصلی این برند از ترکیب دو اسم فرید و امید تشکیل شده ولی به دلیل نگارش فارسی آن را به صورت فرامید خوانده می شود. این شرکت ایرانی توانسته با تولید این ورق ام دی اف توجه بخشی از بازار ایران را به خود جلب نماید دلیل آن استفاده از روکش های ایتالیایی است با مغز ام دی اف واناچای تایوان. شرکت فرامید اقدام به استفاده از روکش های ایتالیایی که دقیقاً کپی ورق های کلیاف ساخت ایتالیا است نموده، خاصیت ورق های کلیاف ایتالیا برجستگی روی سطح ورق و زیبایی قابل توجه آن است ولی به علت قیمت بالای ورق کلیاف زیاد مورد توجه و استفاده همه مشتریان قرار نگرفت ولی شرکت فرامید توانسته این ورق ام دی اف را در ایران با قیمتی پایین تر عرضه کند و توجه بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان را به خود جلب نماید. زیبایی، مشابهت به ورق کلیاف، قیمت پایین تر، تنوع رنگی و کیفیت خوب آن از مزایای این ورق می باشد. ابعاد ورق ام دی اف فرامید ۲.۸۰ در ۱.۲۲ متر است.
بسیاری شیفته دکوراسیون ایتالیایی هستند. دکوراسیون چوبی، با سطحی برجسته، شاید برای خیلی‌ها جذاب باشد، اما هزینه بالایی هم دارد. این هزینه بالا مانع آن است که بسیاری به مراد دلشان برسند. با ورود محصولات فرامید به بازار شیفتگان دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی، به محصول موردعلاقه‌شان با هزینه بسیار پایین‌تری رسیدند. بنابراین اگر شیفته دکوراسیون مدرن چوبی به سبک ایتالیایی برای خانه و آشپزخانه خود هستید نیازی نیست به فکر هزینه آن باشید. فرامید می‌تواند جایگزین خوبی برای این محصولات باشند. افرادی هم که برند برایشان پراهمیت است، چاره‌ای جز انتخاب کابینت ایتالیایی اصل ندارند. شاید استفاده از انواع دیگر ام دی اف حس و حال کابینت آشپزخانه را برای شما ایجاد نکند، چراکه سطح چوب برآمدگی‌هایی دارد که در کابینت ملامینه، های گلاس یا ممبران وجود ندارد. این زبری و برآمدگی در کابینت فرامید وجود دارد و دقیقاً ظاهری همچون چوب‌ را به شما می‌دهد. ناگفته نماند که یک نوع کابینت چوبی هم داریم که سطح زبری ندارد و کاملاً سمباده کاری شده و رنگ شده است. ظاهر این کابینت‌ها را می‌توان با استفاده از انواع کابینت ممبران تداعی کرد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

تخصص کار ما محصولات ام دی افی است. فرامید هم نوعی از ورق‌های ام دی اف است. تفاوت فرامید با دیگر محصولات ام دی افی تنها در نوع روکش آن است. ممکن است تفاوت اندکی در چگالی ورق ام دی اف خام وجود داشته باشد، اما اصلی‌ترین تفاوت در نوع روکش است. سعی شده که روکش مورداستفاده در کابینت فرامید، ظاهر این کابینت را همچون ظاهر یک نوع برند ایتالیایی به نام هایکلیاف درآورد. البته که شرکت فرامید در انجام این کار موفق بوده است. کابینت فرامید زیر مجموعه کابینت آشپزخانه مدرن است. روکش ایتالیایی مورداستفاده در کابینت فرامید، ظاهری همچون چوب با سطحی زبر و برجسته فراهم آورده است. برجستگی سطح کابینت فرامید به‌اندازه‌ای است که با لمس سطح کابینت قابل‌تشخیص است. سطح کابینت فرامید مات است و انعکاس نور بالایی از خود نشان نمی‌دهد. کابینت فرامید نسبت به کابینت های گلاس آسیب‌پذیری پایین‌تری نسبت به خط و خش و آلودگی دارد. تفاوت کابینت فرامید با کابینت ام دی اف هر دو این کابینت ها مغز درب و نما های آنها یکی بوده و همان متریال مدیوم دانسیته فیبر میباشد و از نظر کیفیت و ضخامت و همچنین چگالی یکسان میباشند و در طرح و رنگ های روکش هایی که بر روی آنها بصورت ملامینه اجرا شده تنوع و تفاوت وجود دارد که این موضوع در همه برند های تولید کننده ام دی اف معمولی هم صدق میکند و هر برندی تا حدودی رنگ و طرح های مختص خود را دارد ولی در طرح و رنگ های فرامید بیشتر از طرح چوب و گره های طبیعی درختان مشاهده میشود زیرا برجستگی ها الهام گرفته از تنش های روی چوب درختان و ناهمواری های طبیعی آنها بوده و اصطلاحا رنگ های گرم با اثر بخشی مثبت را دارا میباشد و تفاوت اصلی کابینت های فرامید با کابینت های ام دی اف روکش ملامینه در برجستگی و ناهمواری های روی سطح درب و نما های کابینت میباشد.